ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si te shkarkoni videot nga Youtube pa program

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arajka
Admin
arajka

Numri i postimeve : 29
Votimet : 99
Join date : 18/10/2008

Si te shkarkoni videot nga Youtube pa program Empty
MesazhTitulli: Si te shkarkoni videot nga Youtube pa program   Si te shkarkoni videot nga Youtube pa program I_icon_minitimeTue Sep 28, 2010 7:23 am

Shkarkimi eshte shume shume i thjeshte,pa perdorur program,faqe interneti,ose manpulim url-je.
1.Te adresa e youtubes ku do shohesh videon klik me te djathte te ekrani i zi para se te filloje te luhet video
dhe klik settings.
2.Leviz me miun shenjusin nga pozicioni ku eshte ne drejtim djathtas(unlimited).E mbyll dritaren e vogel.E len videon te luhet deri sa te mbaroje.
3.Ne perfundim te videos,kliko lart ne tools internet options/settings(nen temp files)/view files.
4.Ne dritaren qe del,klik ne view/details Klik prape ne view dhe zgjedh arrange by ..size(madhesise)
5.Shiko ne fund te listes dhe do gjesh emrin e skedarit video me emrin video...mb.
6.Klik ne get video dy her dhe ruaje save preferohet me ia nderru emrin nese nuk ia nderron kesaj tjetres video qe e ruan duhet gjithsesi.
7.Te skedari klik i djathte dhe open with(hape me),aty zgjedh vlc player dhe shikon videon e ruajtur ne kompjuter.Kaq me shrim tash e ekni edhe videon ketuWatch live streaming video from radiofejaislame at livestream.com